Az egyesület adószám az egy százalékhoz:
ADÓSZÁM : 19918974-2-05

YoWindow.com Forecast by yr.no

Tisztelt Sporttársak!

Ez a modul a debreceni Repülőtér METAR ICAO adati alapján mutatja az időjárást. Előfordulhat, hogy a mérési adatok frissítése csúszik, ezért elnézést kérek.

ZABOS GÉZA Horgász Egyesület 2017. évi rendezvénynaptára

1. február 25. Közgyűlés
2. április 22. ÉVADNYITÓ horgászverseny
3. május 28. GYERMEKNAPI horgászverseny
4. június 24-25. VDSZ Országos Horgászverseny
5. június 30-július 1. DR. ZABOS GÉZA EMLÉKNAP és HORGÁSZCSAPAT verseny
6. augusztus 26. 60 ÉV FELETTIEK horgászversenye
7. szeptember 09. ÉVADZÁRÓ horgászverseny
8. május TISZTSÉGVISELŐK és HALŐRÖK horgászversenye
9. július HORGÁSZNAPKÖZI
10. augusztus PKDSZ horgászverseny

zabosEgyesületünk megalapítója – a Tisza szerelmese - Zabos Géza (1924-1999).
Állatorvosként tevékenykedett a környező falvakban. Ízig-vérig igazi megszállott tiszai horgászként, a Tisza féltője és óvójaként megjelent könyvei (Horgászoknak a Tiszáról, Kacagó harcsa, Menedékem a Tisza).
A Tiszahát című könyvében a környező falvak kis embereinek nehéz életét mutatja be (beleszőve saját hányatott életét is). Horgászegyesületünket TVK Horgász Egyesület-ként 1971-ben alapította 65 fővel.
1975-től Ipari Üzemek Horgász Egyesülete-ként, majd 2000-től Zabos Géza Horgász Egyesület-ként működünk. Egyesületünk Géza bácsi Teleki Blanka úti otthonának oldalára emléktáblát állíttatott.
Emlékére 2001-től minden év július elején Zabos Géza Emléknapot rendezünk. A horgász egyesület megalapításának gondolatát és megvalósítását igazolja a jelenlegi 1670 főre gyarapodott tagság. Egyesületünknél kiemelkedő munkájuk elismerése képen a ma már nem élő Dr. Bíró Dezső és Iványi Rezső emlékére versenyeket szervezünk. Az ifjúságiak, a gyermekek, valamint a nyugdíjasok számára külön-külön horgászversenyeket rendezünk. 1998-tól minden év novemberében nagysikerű Horgászbált szervezünk.

Megjegyzések:

default
20.07.2012 22:17

Horgászegyesület

Horgászegyesület 1
  • Zabos Géza Horgászegyesület

3580. Tiszaújváros Bartók Béla út 7
    Telefon: 49/343-000
    WEB: www.horgaszegyesulet.tujvaros.hu

Vizeink 2
  • Folyók

Tisza (477-494 fkm-ig)